Get Adobe Flash player

Tusze i tonery

Start Drukarki

DRUKARKI ATRAMENTOWE


Czyli drukujące za pomocą tuszu. Każda drukarka ma tak zwany kartridż z tuszem I głowice drukującą. Niektóre z drukarek mają jeden kartridż z wszystkimi kolorami, a niektóre każdy kolor mają oddzielnie. Jest to bardzo dobre rozwiązanie gdyż jak się skończy jeden kolor nie trzeba wymieniać całego kartridża co jest bardzo drogie - wymieniamy tylko ten jeden zużyty kolorek. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są drukarki które posiadają oddzielnie głowice. Gdy kartridż jest razem z głowicą tak jak w drukarkach HP to wymiana jest bardzo droga.

Oczywiście wiele drukarek pozwala na samodzielne dolewanie tuszu. Jednak dolewać możemy tylko kilkakrotnie gdyż zużywają się głowice I dalej nie da się drukować.

Drukarki atramentowe mogą drukować na bardzo różnym papierze. W różnych formatach, rozmiarach itp. Są również specjalne drukarki atramentowe do drukowania zdjęć na papierze fotograficznym. Bardzo denerwującym jest to że zaraz po wydruku może rozmazywać się tusz na kartce czego nie ma w drukarkach laserowych.